W piątek, 8 czerwca w murach naszej szkoły odbyła się III edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Parlamencie Europejskim. W konkursie wzięli udział uczniowie z sześciu szkół: Szkoły Podstawowej we Wrzosowie, Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły Podstawowej nr 8, Gimnazjum nr 2 i oczywiście Szkoły Podstawowej nr 7, którą reprezentowały uczennice: Eryka Klimowska (III A) i Kinga Bączkowska (III C).

Konkurs, jak sama nazwa wskazuje, dotyczył zagadnień związanych z Parlamentem Europejskim, jego historią, pracą codzienną, celami i zadaniami, frakcjami politycznymi itp. Składał się z trzech etapów. W etapie pierwszym uczniowie zmagali się z testem wiedzy o Parlamencie Europejskim na poziomie podstawowym. Etap drugi charakteryzował się prezentacją prac multimedialnych na temat PE. Ostatni etap z kolei to był znowu test, ale tym razem mający charakter zaawansowany. Rywalizacja między szkołami była zaciekła, ale ostatecznie to Eryka i Kinga wyszły zwycięsko, zajmując I miejsce. Gratulujemy!!!
Organizatorami konkursu byli nauczyciele wiedzy o społeczeństwie (Dawid Kabaciński) i języka angielskiego (Agnieszka Guga).

20180608_100300
20180608_130306