Szkoła Podstawowa nr 7 im. Zjednoczonej Europy

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

ul. Okopowa 1a | Kołobrzeg | tel./fax: +48 94 35 211 41 | email: sekretariat@sp7kg.pl 

A A A

Sesja dziennikarska jest bardzo ważnym wydarzeniem dla naszego miasta. Gromadzi ona zarówno znanych i cenionych ludzi ze świata dziennikarstwa, ale również młodzież zainteresowaną światem publicystyki. 

Dzień przed sesją tradycyjnie odbyły się warsztaty. W tym roku prowadzone były przez znanego felietonistę, publicystę i dziennikarza – Michała Ogórka. Wprowadził on młodych ludzi w tajniki swojego zawodu oraz przybliżył felieton, który był głównym tematem VII Sesji. W warsztatach brały udział uczennice naszej szkoły: Julia Hynda, Aleksandra Kmieć oraz Karolina Jaroszewska, które brały udział w konkursie organizowanym przez I LO im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu.
Następnego dnia w czasie uroczystej gali odbyły się wystąpienie trzech prelegentów: Michała Ogórka, Adama Stacewicza oraz dr Sławomira Iwasiów. Rozdane zostały również nagrody za konkurs ,, To jest temat” na najlepszy felieton. Zwyciężczynią kategorii szkół podstawowych została Karolina Jaroszewska z klasy IIIA. Felieton, który uzyskał uznanie jury, czyli między innymi pana Michała Ogórka, nosi tytuł ,, Granatowe polipióra”. Uczennica poruszyła w nim ważne tematy dotyczące tolerancji, oryginalności oraz rozwijania swoich marzeń, mimo przeciwności losu.

14

Programy - Projekty

insta.ling
Szkoła z klasą
Radosna Szkoła
Ministerstwo Edukacji Narodowej
eTwinning
Klub Szkół
Szkolny Informatyk