Szkoła Podstawowa nr 7 im. Zjednoczonej Europy

Odwiedza nas 90 gości oraz 0 użytkowników.

ul. Okopowa 1a | Kołobrzeg | tel./fax: +48 94 35 211 41 | email: sekretariat@sp7kg.pl 

A A A

Dzisiaj 5 lutego uczniowie kasy 1a uczestniczyli w lekcji "Zdrowego Stylu Życia", którą przygotował dla nich ich kolega szkolny Kamil Wilk.

Kamil Wilk uczeń klasy IIa gimnazjum Szkoły Podstawowej nr 3 w Kołobrzegu przeprowadził akcje promującą zdrowy styl życia pt."Zamień foliówkę na materiałówkę".O zdrowym stylu życia w naszym kraju od wielu lat jest głośno. Dużo się mówi o zdrowym odżywianiu, o uprawianiu sportu, o szkodliwości palenia papierosów przez ludzi dorosłych. Ale zdrowy styl życia to jednak nie tylko dbanie o nasze ciało i organizm, to coś znacznie więcej. Zdrowy styl życia ma sprawić, żebyśmy byli nie tylko zdrowi, ale i zadowoleni z życia. Na zadowolenie składa się wiele czynników min. dbanie o środowisko. Kamil przedstawił dzieciom prezentację oraz film o szkodliwości torebek foliowych. Podkreślił krótką użyteczność foliówek i wieloletni okres ich rozkładu. Dzieci były niemiło zaskoczone, ile krzywdy foliówki mogą wyrządzić zwierzętom. Na koniec zajęć dzieci wymieniły przyniesione z domu torby foliowe na ekologiczne torby materiałowe, które można używać wielokrotnie a także wykonały rysunki na w/w temat .Prace rysunkowe zostały ocenione a dzieciom zostały wręczone nagrody związane ze zdrowym stylem życia.

IMG_0974
IMG_0977
IMG_0985
IMG_0990

Programy - Projekty

insta.ling
Szkoła z klasą
Radosna Szkoła
Ministerstwo Edukacji Narodowej
eTwinning
Klub Szkół
Szkolny Informatyk