28 listopada we Włocławku odbyły się eliminacje regionalne Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych.

Naszą szkołę reprezentowało 5 drużyn w składzie: Kinga Bączkowska, Anna Niżyńska, Ewa Bogaszewska, Zuzanna Czmielewska, Adrianna Łopucka, Aleksandra Strzechmińska, Maja Sobiło, Julia Sobiło, Hanna Hudziak, Anna Marzec, Jakub Czekalski, Norbert Spiczak-Brzeziński i Mikołaj Sieradzki .

Pomimo ogromnej konkurencji uczennice z klasy III b Aleksandra Strzechmińska, Maja Sobiło i Julia Sobiło zdobyły V miejsce w klasyfikacji generalnej i zakwalifikowały się do finału ogólnopolskiego.
Turniej Maszyn Wiatrowych polega na zbudowaniu modelu turbiny wiatrowej. Zgłoszona na turniej maszyna jest testowana na profesjonalnym stanowisku pomiarowym w trzech konkurencjach:
- największa moc,
- obroty przy obciążonym wale maszyny,
- moment obrotowy przy zatrzymanym wale.
Wyniki uzyskane przez drużynę w każdej z konkurencji decydują o jakości maszyn i miejscu zajętym w klasyfikacji generalnej.
Finał turnieju odbędzie się 9 grudnia w Piasecznie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

wiatr1
wiatr2