Szkoła Podstawowa nr 7 im. Zjednoczonej Europy

Odwiedza nas 90 gości oraz 0 użytkowników.

ul. Okopowa 1a | Kołobrzeg | tel./fax: +48 94 35 211 41 | email: sekretariat@sp7kg.pl 

A A A

Na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Galla Anonima w Kołobrzegu wzięliśmy udział w spotkaniu z młodym podróżnikiem, surwiwalowcem, Emilem Wittem.

Impreza odbywała się w ramach obchodów IV Kołobrzeskiego Festiwalu Książki. „Gdzieś w amazońskiej dżungli” to relacja z samotnej wyprawy 18-latka, który „przesycony cywilizacyjnym wariactwem” postanowił wybrać się do brazylijskiej puszczy. Wyjechał do Amazonii, by poznać życie tubylczych plemion, Indian Machiguenga, którzy do dziś, mimo licznych zmian cywilizacyjnych, zachowali swoją przebogatą kulturę, pełną zwyczajów i tradycji. Podczas eksplorowania zapomnianych zakątków Amazonii p. Emil fotografuje i filmuje, a po powrocie pisze liczne artykuły. Głównie w lesie siedzi, a po za tym odwiedza biblioteki, szkoły, domy kultury, radia i telewizje oraz prowadzi bloga. Raz do roku ogłasza i znika na 3 miesiące w amazońskiej puszczy.

„Cała wyprawa odmieniła moje życie, bo Amazonia pokazała kim naprawdę jestem i co potrafię – prawda o mnie samym wyszła na jaw. Dzięki temu mam teraz świadomość co mogę jeszcze udoskonalić, w którą stronę iść.”
Dziękujemy za miłe spotkanie! Impreza odbyła się 20 października 2017 r., uczestniczyła klasa III A, opiekun Dorota Tomaszewska.

1
2
3
4
5
6
7
8

Programy - Projekty

insta.ling
Szkoła z klasą
Radosna Szkoła
Ministerstwo Edukacji Narodowej
eTwinning
Klub Szkół
Szkolny Informatyk