Długo przyszło nam czekać na ogłoszenie wyników Konkursu multimedialnego " Z Syberii do Polski" zorganizowanego przez RCK w Kołobrzegu
pod PATRONATEM HONOROWYM ZACHODNIOPOMORSKIEGO KURATORA OŚWIATY I WYCHOWANIA w Szczecinie.

Przedsięwzięcie ogłoszono w czerwcu ub.r. szkolnego , a wyniki miały być podane we wrześniu. Warto było podjąć to wyzwanie . Uczennice naszej Szkoły zdobyły najwyższe laury.
Jury doceniło pracę NATALII BRELIK [ II b ] , która pokusiła się o stworzenie " Pamiętnika Ani". Zapewne przeżycia głównej bohaterki wywiezionej na daleką Syberię poruszyły serca jurorów , gdyż Autorce " Pamiętnika Ani " przyznano I miejsce .
LIWIA MISZCZYSZYN [ II b ] zdobyła III miejsce za poruszający film nt. postaci p. Józefa Kuriańskiego zesłanego z rodziną w głąb Rosji .

Opiekunkami i koordynatorkami w tym projekcie były p. Danuta Rakowska i p. D. Tomaszewska .