Szkoła Podstawowa nr 7 im. Zjednoczonej Europy

Odwiedza nas 112 gości oraz 0 użytkowników.

ul. Okopowa 1a | Kołobrzeg | tel./fax: +48 94 35 211 41 | email: sekretariat@sp7kg.pl 

A A A

Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję masowego czytania „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”, promującej czytelnictwo i biblioteki szkolne. Organizatorem akcji była redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, która zaprosiła do udziału w akcji ustanawiającej rekord czytania książek w jednym momencie w całej Polsce.

Forma akcji miała za zadanie promowanie czytania dla przyjemności i przekonanie uczniów, że czytanie nie jest reliktem przeszłości, ani czynnością niemodną, czy wstydliwą. Uczestnicy akcji mieli przekonać się, że czytają wszyscy. 

Nasza biblioteka zaprosiła wszystkich chętnych do udziału w akcji . Dnia 1 czerwca 2017 r., około godziny 10.00 wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami zebrali się na dużej sali gimnastycznej. Zaopatrzeni w książki i transparenty zajęli wyznaczone miejsca.
Na podane hasło, o wyznaczonej godzinie, wszyscy jednocześnie przeczytali po pięć zdań tekstu ze swojej książki. Na dany znak wszyscy podnieśli książki w górę. Następnie każda klasa ułożyła piramidę z przyniesionych książek. Najwyższą miała klasa III C. Potem nastąpił przemarsz uczniów przebranych za postacie literackie: Diana Barry z „Ani z Zielonego Wzgórza”, Tygrysek z „Kubusia Puchatka”, Jurand i Danusia z „Krzyżaków”. Każdy przeczytał pierwsze zdanie z dziesiątej strony swojej ulubionej książki. W akcji wzięły udział 322 osoby, uczniowie i nauczyciele. Panowała świetna atmosfera, wszyscy zebrani z wielką ochotą czytali przyniesioną książkę. Myślimy, że nie była to ostatnia tego typu akcja w naszej szkole.
Opiekunowie akcji: p. Liliana Kosiorek i p. Dorota Tomaszewska.

czytelnictwo1
czytelnictwo2
czytelnictwo3
czytelnictwo4
czytelnictwo5
czytelnictwo6

Programy - Projekty

insta.ling
Szkoła z klasą
Radosna Szkoła
Ministerstwo Edukacji Narodowej
eTwinning
Klub Szkół
Szkolny Informatyk