W dniu 06.06.2017 roku w Zespole Szkół Policealnych w Kołobrzegu odbyła się Olimpiada Wiedzy o Honorowym Krwiodawstwie.
Olimpiada miała na celu propagowanie idei honorowego krwiodawstwa, propagowanie idei czerwonokrzyskich oraz wzbogacanie wiedzy na temat krwi i jej roli w życiu człowieka.

Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy III a : Ewa Całka oraz Dagna Pielacińska, dzięki którym nasza szkoła zajęła I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych.
Dodatkowo Dagna Pielacińska indywidualnie zajęła I miejsce, a Ewa Całka III miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych.
W ramach olimpiady był również ogłoszony konkurs plastyczny na plakat pod hasłem : " Moja krew Twoje życie ", w którym I miejsce zajęła również uczennica naszego gimnazjum Oliwia Niewiadomska z klasy II a.

Gratuluję zwycięstwa i życzę dalszych sukcesów.
Szkolny Opiekun PCK : Anna Reszczyńska

krwiodawstwo1