Laureat etapu okręgowego XXV Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK –uczeń naszej szkoły Kamil Wilk z kl Ia reprezentował okręg zachodniopomorski.

Podczas trzydniowego pobytu w Zielonce pod Warszawą na terenie hotelu „Trylogia” musiał się zmierzyć z: testem zawierającym 100 pytań z zakresu zdrowego stylu życia(zarówno jedno jak i wielokrotnego wyboru, a także i pytań o charakterze „prawda-fałsz"). Musiał wykazać się też umiejętnością udzielania pierwszej pomocy (zakres kursu podstawowego PCK) obejmującej wykonanie czynności podstawowego podtrzymywania życia (resuscytacji) na fantomie i udzielenie pierwszej pomocy osobie poszkodowanej w pozorowanym zdarzeniu oraz zaprezentować akcję promującą zdrowie jaką przeprowadził w środowisku lokalnym w ramach etapu okręgowego Olimpiady zwanej akcją prozdrowotną. W trakcie olimpiady oka-zało się, że Kamil jest najmłodszym uczestnikiem, pozostali reprezentowali klasy III.

ania1
ania2