Aktualności

W piątek nasze pierwszoklasistki Zosia Pryć i Maja Majcher reprezentowały naszą szkołę w Konkursie Recytatorskim”Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne”

Uczniowie z naszej szkoły już od najmłodszych lat biorą udział w różnych zawodach sportowych i konkursach tanecznych.

Marta Dalkowska uczennica klasy 1a jako wolontariuszka wzięła udział w akcji "Pola Nadziei ". Już od najmłodszych lat uczymy nasze dzieci bezinteresownej pomocy innym luddziom.

INFORMUJEMY, ŻE TERMIN SKŁADANIA POTWIERDZENIA WOLI UCZĘSZCZANIA DZIECKA DO KLASY „I” SZKOŁY PODSTAWOWEJ UPŁYWA W DNIU 17.04.2018 ROKU.

BARDZO PROSIMY O DOSTARCZENIE DOKUMENTU (TU ODNOŚNIK-PLIK) DO SEKRETARIATU SZKOŁY.
LISTA KANDYDATÓW PRZYJĘTYCH I NIEPRZYJĘTYCH ZOSTANIE PODANA PRZEZ KOMISJĘ REKRUTACYJNĄ DO PUBLICZNEJ WIADOMOŚCI W DNIU 18.04.2018 ROKU.

Klasa 7a wraz z wychowawczynią uczestniczyła w spotkaniu zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Pani dr psychologii- Elżbieta Zubrzycka- bardzo ciekawie opowiadała o sekretach, tajemnicach i wstydzie. Kiedy i z kim można się nimi podzielić oraz o czym młodzież mówi, a NIE powinna i o czym młodzież NIE mówi, a powinna? Co zapadło w uczniowskich sercach? Ważne , by wierzyć w siebie, lubić siebie i myśleć o sobie pozytywnie.

Sezon startów lekkoatletów rozpoczęty. Drużyna dziewcząt naszej szkoły w składzie Stolica Weronika, Graczyk Amelia, Klimowska Etyka i Rapacz Pola zajęła doskonałe 2-ie miejsce w Drużynowych Biegach Przełajowych na szczeblu powiatu w ramach IMS.

Drużynowe mistrzynie powiatu w pływaniu zostały brązowymi medalistkami w Finale Wojewódzkim IMS,który odbył się w Kołobrzegu.

Uczniowie klasy Ia Nadia Smaruj i Patryk Smaruj wzięli udział w Miedzyszkolnym Konkursie Plastycznym " Wielkanoc ma moc" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5. Celem konkursu było wykonanie stroika świątecznego. Nadia Smaruj i Patryk Smaruj zdobyli 3 miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dzisiaj w naszej szkole odbył się prawdziwy festiwal recytatorskich talentów. W szkolnych eliminacjach do konkursu”Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne” udział wzięło dziesięcioro pierwszoklasistów. Laureatkami konkursu zostały: Zosia Pryć z klasy 1a i Maja Majcher z klasy 1b. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, bo poziom był niezwykle wyrównany.

" OKAŻ KULTURĘ CHRONIĄC NATURĘ, MYŚL GLOBALNIE DZIAŁAJĄC LOKALNIE - W TROSCE O CZYSTE POWIETRZE"

W dniu 26.03.2018 roku w Zespole Szkół im. M.Rataja w Gościnie przy współpracy Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct Kołobrzeg odbył się konkurs ekologiczny " Okaż kulturę chroniąc naturę, myśl globalnie działając lokalnie - w trosce o czyste powietrze"., w którym oczywiście uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Uczniowie musieli przygotować prezentację multimedialną, którą prezentowali w dniu 26.03.2018 roku i/lub rzeźbę recyklingową.